Skupy pojazdów z drugiej ręki.

Czy istnieje możliwość aby szybko i bez daremnej zwłoki sprzedać samochód? Czy istnieją firmy, prowadzące skup aut uszkodzonych, spalonych i po powodzi? Czy powinno się ogłaszać miesiącami w internecie i prasie aby znaleźć kupca na samochód?

Od niedawana w gazetach, internecie pojawiły się ogłoszenia firm zainteresowanych zakupem Twojego starego samochodu, często niezależnie od marki, modelu, typu silnika czy stanu technicznego. Większość takich firm proponuje płatność gotówką, aby ułatwić transakcję oraz zachęcić niezdecydowanych sprzedawców . Jak funkcjonują takie skupy? Na czym opierają swoją działalność? Czy rzeczywiście wolno im zaufać? Czy bez wygłupów wypłacą pieniążki za odkupiony wóz?

Firmy o których mowa to skupy samochodów, czyli firmy, które trudnią się skupem aut od osób prywatnych jak i firm. Proponowany skup pojazdów używanych w tym aut osobowych, terenowych, vanów oraz busów jest niezmiernie pomocną ofertą dla wielu osób nie potrafiących znaleźć kupca na swoje auto, lub potrzebujących szybko gotówki. Podwaliną takiej transakcji jest spotkanie – większość firm dla przyciągnięcia klienta świadczy bezpłatny dojazd oraz wycenę. Podczas wyceny bierze się pod uwagę w głównej mierze stan techniczny auta, rocznik oraz jego wygląd.

Kiedy orientujemy się ile dana firma jest w stanie nam zapłacić, decyzja należy do nas. Pamiętajmy że sprzedaż samochodu powinna być uregulowana umową kupna/sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *