Jak korzystnie sprzedać samochód.

sprzedaz samochoduKażdy samochód w końcu zostanie sprzedany, powinniśmy być tego świadomi i zaplanować taki moment. Jeżeli pojazd ma już swoje lata i jest wyeksploatowany, to wyczekiwanie dłużej może sprawić, że nie pozyska się za niego pożądanej sumy. Bądźmy uczciwi: co prawda samochód w dowolnym stanie technicznym wcześniej czy później znajdzie nabywcę, ale dzięki doskonałemu wyczuciu sprzedaż auta może być o niebo bardziej korzystna.
Tak naprawdę posiadacz pojazdu ma dwa rozwiązania: albo spienięża samochód za pośrednictwem giełdy, albo osobiście szuka kupca, ewentualnie mona skorzystać z usług skup samochodów. Zasadniczo ta druga alternatywa opłaca się bardziej, bo uzyskana suma nie zostanie pomniejszona o prowizję pośrednika. Jednak w takim razie należy o cały proces zadbać samemu.
Wszystko bez wątpliwości rozpoczyna się od ustalenia ceny. Aby nie podyktować liczby odpychającej wysokością powinno się zbadać ceny analogicznych modeli na giełdach i w gazetach. Przy wycenianiu opłacalnie jest dorzucić sobie kilkaset złotych, aby pozostawić sobie jakiś margines na pertraktacje z klientem. Następnym krokiem jest stosowne przygotowanie samochodu do sprzedania. Odpowiednie pierwsze wrażenie jest najważniejsze, i to nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz. Ewentualnego kupca może odstraszyć przykładowo zaniedbana tapicerka. W związku z tym zaleca się dokumentnie wypucować karoserię, felgi, okna, deskę rozdzielczą, itp. Korzystny rezultat przyniesie wymienienie starych żarówek i bezpieczników, a także uzupełnienie płynów. Tak przyszykowany samochód powinno się potem sfotografować, najlepiej paręnaście razy. Im więcej zdjęć, tym lepiej, nawet jeżeli nie zamieści się wszystkich w ogłoszeniu, to można je potem wysłać zainteresowanej osobie.
W dzisiejszych czasach największą siłę przebicia mają ogłoszenia umieszczane w internecie. Większa część serwisów sprzedażowych zezwala na dodawanie bezpłatnych ofert. Opis samochodu winien być możliwie najbardziej rozległy. Pojazd trzeba należycie zareklamować – napisać o wymianach i naprawach, dołączyć zgrabny slogan reklamowy. Nie zapomnijmy również o wyposażeniu niestandardowym – może ono znamiennie podwyższyć wartość samochodu.
Jeżeli oferta spotka się z zainteresowaniem, należy być przygotowanym na to, że prawdopodobny kupiec będzie pragnął się dowiedzieć jak najwięcej o kupowanym samochodzie. A zwłaszcza będzie chciał samochód sprawdzić na jeździe próbnej. W trakcie jazdy próbnej kieruje nabywca, ale to właściciel determinuje trasę przejazdu.
Ogłoszenie dotarło do rąk zainteresowanego, oględziny wypadły udatnie, jazda próbna zakończyła się sukcesem. Pomimo tego nabywca będzie chciał targować się aby jak najwięcej zaoszczędzić. Posiadacz pojazdu tymczasem spróbuje go przekonać, że cena jest taka, jak w ogłoszeniu. Podczas negocjacji należy pamiętać o minimalnej sumie, która usatysfakcjonuje sprzedającego. Jeżeli kupiec zażąda zbytnio dużej obniżki, lepiej poczekać ze sprzedażą samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>